گالری تصاویر
اطلاعیه ها
دکتر روحانی در دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی
تداوم برجام در گرو توازن تعهدات همه طرفین است/ طرفهای دیگر باید خروج برجام از تعادل را جبران کنند/ اگر به حقوق ملت خود در برجام دست نیابیم، تصمیم جدیدی خواهیم گرفت/ مسئولیت تغییر سطح همکاری ایران با آژانس بر عهده کسانی است که وضعیت جدید را ایجاد کرده اند
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اگر حقوق ملت ایران در برجام تامین نشود، دلیلی وجود ندارد که در برجام بمانیم، گفت: فعالیتهای هسته ای ایران همواره صلح آمیز بوده و هست، اما این تهران است که درباره سطح همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی تصمیم می گیرد و مسئولیت تغییر وضعیت و سطح همکاری ایران با آژانس بر عهده کسانی خواهد بود که وضعیت جدید را بوجود آورده اند.
 ١٣:٤٩ - 1397/04/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
بیانیه دولت جمهوری اسلامی ایران در واکنش به خروج غیرقانونی آمریکا از توافق‌نامه برجام
بیانیه دولت جمهوری اسلامی ایران در واکنش به خروج غیرقانونی آمریکا از توافق‌نامه برجام
بیانیه دولت جمهوری اسلامی ایران در واکنش به خروج غیرقانونی آمریکا از توافق‌نامه برجام در پی خروج غیر قانونی امریکا از توافقنامه برجام دولت جمهوری اسلامی ایران بیانیه ای را به شرح ذیل منتشر کرد:
 ١٧:٤٥ - 1397/02/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
بزرگداشت روز بین المللی نوروز به همت نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در وین
بیانیه مهم وزارت امور خارجه در خصوص تمدید اسقاطیه های الزامی تحریم‌های برجام و برخی تحریم های جدید توسط دولت آمریکا
ترجمه غیر رسمی اسناد کمیسیون مشترک برجام
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان ریاست گروه 77 در وین


  چاپ        ارسال به دوست

برگزیده شدن جمهوری اسلامی ایران به عنوان ریاست گروه 77 در نشست امروز وین

انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان ریاست گروه 77 در وین

جمهوری اسلامی ایران رسما ریاست گروه 77 در سال جاری میلادی در وین را بر عهده گرفت. در جریان مراسمی که صبح امروز جمعه 95/12/6 در محل دفتر سازمان ملل متحد در وین با حضور روسای سازمان های بین المللی مستقر در وین ، تعدادی زیادی از سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف برگزار گردید ، دکتر رضا نجفی سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد در وین بعنوان رئیس گروه 77 برای یکسال انتخاب شد.

در جریان این مراسم نماینده دائم کشورمان طی سخنانی ضمن قدردانی از اعتماد کشورهای عضو برای انتخاب ایران بعنوان رئیس گروه 77 ، بر دفاع از اصول، منافع، ارزش ها و اهداف گروه تاکید کرد. وی همچنین ضمن تشریح اهداف و اولویت های گروه 77 در حوزه مباحث سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، دفتر مقابله با جرم و موادمخدر سازمال ملل، آژانس بین المللی انرژی اتمی و معاهده منع جامع آزمایش های هسته ای ، اهمیت ارتقاء همکاری و مساعدت فنی به کشورهای در حال توسعه را خاطرنشان ساخت. نماینده دائم کشورمان همچنین گسترش همکاریهای بین المللی و بویژه همکاری های جنوب - جنوب را موردتاکید قرار داد.

در این مراسم آقایان یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، لی یونگ مدیرکل سازمان توسعه صنعتی ملل متحد، لاسیا زریو مدیر اجرائی معاهده منع جامع آزمایش های هسته ای و جان لاک لمباهیو مدیر روابط عمومی دفتر سازمان ملل در وین حضور داشتند و طی سخنرانی های خود ضمن تبریک ریاست کشورمان بر اهمیت و نقش گروه 77 در عرصه بین المللی تاکید کردند.

خاطرنشان می سازد گروه 77 که در سال 1964 میلادی با هدف پیگیری مباحث اقتصادی و توسعه ای در عرصه بین المللی تشکیل گردید در حال حاضر با 134 عضو بعنوان بزرگترین مجموعه بین المللی کشورهای در حال توسعه از جمله گروه های مهم و تاثیرگذار در مباحث و مذاکرات سازمان ملل متحد بویژه در حوزه مسائل توسعه ایی بشمار رفته و نقش مهمی در تبیین و پیشبرد مواضع و اولویت های کشورهای در حال توسعه و همکاری های جنوب - جنوب برعهده دارد.دانلود فايل : DSC_6957.JPG ( 1772KB )


١٤:٣٨ - 1395/12/06    /    شماره : ٤٤١٨٤٧    /    تعداد نمایش : ٤٦٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران