گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > تاکید کشورهای در حال توسعه بر لزوم افزایش همکاری بین المللی برای مقابله با فساد


  چاپ        ارسال به دوست

تاکید کشورهای در حال توسعه بر لزوم افزایش همکاری بین المللی برای مقابله با فساد

تاکید کشورهای در حال توسعه بر لزوم افزایش همکاری بین المللی برای مقابله با فساد

در  سخنرانی کشورمان بعنوان رئیس گروه 77 مطرح گردید:

تاکید کشورهای در حال توسعه بر لزوم افزایش همکاری بین المللی برای مقابله با فساد

 

رضا نجفی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در وین و رئیس گروه 77 و چین،  روز دوشنبه 15/8/96 در جریان برگزاری هفتمین کنفرانس اعضای کنوانسیون مقابله با فساد که از صبح امروز در وین آغاز بکار کرده است طی سخنانی به نمایندگی از کشورهای عضو گروه 77  پدیده فساد را چالش اصلی امنیت و ثبات،حاکمیت قانون و توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی جوامع مختلف دانست و بر ضرورت پیشگیری و ریشه کنی موثرتر این پدیده از طریق اجرای کنوانسیون مقابله با فساد سازمان ملل و بر نقش اساسی کنفرانس اعضای کنوانسیون در این زمینه تاکید کرد.

وی که اولین سخنران کنفرانس بود، همچنین ضمن اشاره به تلاش های جاری در سطوح مختلف برای اجرای اهداف توسعه پایدار سازمان ملل و از جمله هدف شماره شش توسعه پایدار گفت این تلاشها رهیافت جامع کاهش فساد در اشکال مختلف آن و از جمله حذف دلایل ریشه ای آن را تقویت می کند. وی همچنین اتحاذ تدابیری برای ارتقای شفافیت در مدیریت عمومی و ترویج مسئولیت پذیری نظام عدالت کیفری را در این زمینه حائز اهمیت دانست.

نماینده کشورمان و رئیس گروه 77 در ادامه ضمن یادآوری تلاشها و ابتکارات بین المللی بعمل آمده در این زمینه و از جمله  برنامه جهانی اجرای اعلامیه دوحه و همچنین اعلامیه مراکش در زمینه پیشگیری از فساد افزود پیشگیری، جرم انگاری و اجرای قانون، اعاده اموال و همکاری بین المللی جنبه های حیاتی تلاش های مربوط به مبارزه با فساد در سطوح مختلف بشمار می روند.  وی همچنین ضمن تقدیر از پیشرفت های حاصل شده در کشورهای عضو بویژه در زمینه اگاه سازی، آموزش و ترویج رویه های مثبت مقابله با فساد، در عین حال از افزایش موانع و چالشها در فرایند اعاده اموال علیرغم تصریح کنوانسیون اظهار تاسف نمود و از کشورهای عضو خواست تا با اراده قوی سیاسی و مساعی مشترک و همکاری بیشتر بین المللی به این اصل  مهم کنوانسیون مقابله با فساد بیش از پیش تحقق بخشند.

نماینده کشورمان در پایان سخنرانی خود از کشورهای عضو خواست از اقدامات یکجانبه و تحریم هایی که چارچوب همکاری بین المللی و توانمندی کشورهای عضو در مقابله با فساد را تضعیف می کند اجتناب ورزند. 

خاطرنشان می رسازد هفتمین کنفرانس اعضای کنوانسیون مقابله با فساد که از صبح امروز با حضور نمایندگان و هیات های عالیرتبه کشورهای عضو در وین آغاز بکار نمود تا روز جمعه ادامه خواهد یافت و طی آن علاوه بر سخنرانی مقامات عالیرتبه و نمایندگان کشورهای مختلف تعدادی قطعنامه در زمینه های مربوطه به تصویب خواهد رساند. از سوی جمهوری اسلامی ایران سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری کشورمان در راس هیاتی عالیرتبه در این کنفرانس شرکت کرده و در نشسست بعدازظهر اجلاس سخنرانی خواهد نمود.

 


١٥:٢٨ - 1396/08/19    /    شماره : ٤٨٥٣٠٩    /    تعداد نمایش : ٢٧٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران