گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > تقدیم اعتبارنامه سفیر و نماینده دائم جدید کشورمان به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی


  چاپ        ارسال به دوست

تقدیم اعتبارنامه سفیر و نماینده دائم جدید کشورمان به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی

دکتر کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم جدید جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، بعدازظهر امروز در ملاقات با یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، اعتبارنامه خود را به وی تقدیم نمود.

در این ملاقات، نماینده دائم جدید کشورمان در آژانس ضمن اشاره به روابط و همکاری های خوب و مناسب میان جمهوری اسلامی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی، بر ضرورت توسعه و تقویت همکاری های فنی در جهت استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای در زمینه های مختلف تاکید کرد. نماینده دائم کشورمان همچنین با اشاره به موضوعات ایمنی، امنیت، پادمان هسته ای و همکاریهای فنی، خواستار پرداختن متوازن به موضوعات مختلف دستورکار از سوی آژانس گردید. وی همچنین ضمن اشاره به پایبندی کشورمان به اجرای برجام که برای یازدهمین بار متوالی از سوی آژانس مورد تایید قرار گرفته است، بر اهمیت نقش مستقل، حرفه ای و بیطرفانه آژانس تاکید کرد. دکتر غریب آبادی در ادامه با اشاره به خروج آمریکا از برجام بعنوان نقض آشکار حقوق بین الملل و قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت، خاطرنشان کرد برجام مسیری یک طرفه نیست و برای ادامه حیات آن، طرف های مقابل می بایست به تعهدات خود عمل نموده و ایران نیز از منافع برجام بهره مند گردد.

آقای آمانو نیز در این ملاقات ضمن خوش آمدگوئی و ابراز خشنودی از انتصاب دکتر غریب آبادی بعنوان نماینده دائم جدید کشورمان در آژانس، گفت جمهوری اسلامی ایران یکی از اعضای مهم آژانس می باشد و طی چند سال گذشته روند همکاری ها میان ایران و آژانس همواره تقویت شده است. وی همچنین تاکید کرد آژانس بعنوان یک نهاد فنی و تخصصی همواره تلاش کرده است تا نقش خود را بصورتی عینی، بیطرفانه و حرفه ای به انجام برساند. آمانو در خاتمه ضمن اعلام آمادگی برای تعامل مثبت و مستمر با نماینده دائم کشورمان در آژانس، برای وی در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت نمود.


٢٠:٠٤ - 1397/04/12    /    شماره : ٥٢٣١٢٨    /    تعداد نمایش : ٢٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران