گالری تصاویر
اطلاعیه ها
دکتر روحانی در دیدار مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی
تداوم برجام در گرو توازن تعهدات همه طرفین است/ طرفهای دیگر باید خروج برجام از تعادل را جبران کنند/ اگر به حقوق ملت خود در برجام دست نیابیم، تصمیم جدیدی خواهیم گرفت/ مسئولیت تغییر سطح همکاری ایران با آژانس بر عهده کسانی است که وضعیت جدید را ایجاد کرده اند
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اگر حقوق ملت ایران در برجام تامین نشود، دلیلی وجود ندارد که در برجام بمانیم، گفت: فعالیتهای هسته ای ایران همواره صلح آمیز بوده و هست، اما این تهران است که درباره سطح همکاری با آژانس بین المللی انرژی اتمی تصمیم می گیرد و مسئولیت تغییر وضعیت و سطح همکاری ایران با آژانس بر عهده کسانی خواهد بود که وضعیت جدید را بوجود آورده اند.
 ١٣:٤٩ - 1397/04/14 - نظرات : ٠متن کامل >>
بیانیه دولت جمهوری اسلامی ایران در واکنش به خروج غیرقانونی آمریکا از توافق‌نامه برجام
بیانیه دولت جمهوری اسلامی ایران در واکنش به خروج غیرقانونی آمریکا از توافق‌نامه برجام
بیانیه دولت جمهوری اسلامی ایران در واکنش به خروج غیرقانونی آمریکا از توافق‌نامه برجام در پی خروج غیر قانونی امریکا از توافقنامه برجام دولت جمهوری اسلامی ایران بیانیه ای را به شرح ذیل منتشر کرد:
 ١٧:٤٥ - 1397/02/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
بزرگداشت روز بین المللی نوروز به همت نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در وین
بیانیه مهم وزارت امور خارجه در خصوص تمدید اسقاطیه های الزامی تحریم‌های برجام و برخی تحریم های جدید توسط دولت آمریکا
ترجمه غیر رسمی اسناد کمیسیون مشترک برجام
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > رايزني غريب آبادي با سفراي كشورهاي مختلف درخصوص برجام


  چاپ        ارسال به دوست

رايزني غريب آبادي با سفراي كشورهاي مختلف درخصوص برجام

رايزني غريب آبادي با سفراي كشورهاي مختلف درخصوص برجام

رايزني غريب آبادي با سفراي كشورهاي مختلف درخصوص برجام

 

كاظم غريب آبادي، سفير و نماينده دائم كشورمان نزد سازمان هاي بين المللي در وين، با سفراي فرانسه، ايتاليا، چين، اتحاديه اروپا و آفريقاي جنوبي ديدار و درخصوص همكاري هاي مشترك در سازمان هاي بين المللي و همچنين برجام گفتگو كرد. 

 

غريب آبادي در اين ملاقات ها با اشاره به برگزاري نشست اخير كميسيون مشترك برجام در سطح وزرا و محكوميت خروج يكجانبه آمريكا از اين توافق كه در نقض قطعنامه هاي شوراي امنيت و شوراي حكام آژانس صورت گرفته، بيانيه مشترك وزرا در ضرورت تداوم برجام و بررسي راهكارهاي تخصصي كم اثركردن تحميل مجدد تحريم هاي ثانويه از سوي آمريكا را مبين اراده تمامي طرف ها براي انجام اقدامات عملي خواند و بر ضرورت اتخاذ اقدامات عملي بويژه از سوي طرف هاي اروپايي در جهت اجراي تعهدات آنها تحت برجام تاكيد كرد. سفير كشورمان منافع برجام را در سطح بين المللي دانست و خروج يكجانبه آمريكا از آن را نيز در صورتي كه در مقابل آن ايستادگي نشود، ضربه بزرگي به چندجانبه گرايي خواند. نماينده دائم كشورمان از اينكه تمامي طرف هاي برجام تاكنون در برابر فشارهاي آمريكا ايستادگي كردند، ابراز خرسندي كرد و افزود آمريكا هيچوقت تاكنون به اين اندازه در سطح بين المللي منزوي نشده است. 

 

سفراي مزبور نيز ضمن اعلام حمايت كشورهايشان از برجام، تصريح كردند كه تمامي تلاش ها براي تداوم اجراي برجام، تعهدات خود و بهره مندي ايران از منافع برجام و تداوم تجارت با ايران را بكار گرفته اند. اين سفرا تاكيد كردند كه برجام يك توافق بين المللي است، چرا كه به تصويب شوراي امنيت نيز رسيده و لذا، تمامي كشورها بايد آن را اجراء كنند و خروج يكجانبه آمريكا نيز نقض حقوق بين الملل محسوب مي شود. سفراي اروپايي نيز اذعان نمودند كه ايستادگي اروپا در برابر فشارها و اقدامات يكجانبه آمريكا در حوزه برجام، در طول تاريخ اقدامات مشترك اتحاديه، بي سابقه است و اين روند ادامه خواهد


١٤:٤٥ - 1397/04/26    /    شماره : ٥٢٥١٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران