گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ملاقات با سفیر و نماینده دائم اندونزی در وین و رئیس شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات با سفیر و نماینده دائم اندونزی در وین و رئیس شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی

دكتر کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمانهای بین المللی مستقر در وین، با درمانجاه جومالا، سفیر و نماینده دائم اندونزی در وین و رئیس شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار که به منظور رایزنی درخصوص مسائل مرتبط با نشست آتی شورای حکام و کنفرانس عمومی سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی صورت گرفت، طرفین ضمن مرور تاریخچه روابط حسنه میان دو کشور در ابعاد مختلف، درخصوص آخرین تحولات برجام و روابط ایران و آژانس نیز تبادل نظر نمودند.

سفیر و نماینده دائم اندونزی با اشاره به روابط خوب میان اندونزی و ایران از یک سو و نزدیکی مواضع خلع‌سلاحی دو کشور از سوی دیگر، ابراز امیدواری کرد که همکاری های نزدیک دو کشور در سازمان های بین المللی و همچنین مجامعی مانند جنبش عدم تعهد و گروه ۷۷ کشور در حال توسعه، در راستای اهداف و ماموریت های این گروه ها بیش از پیش تقویت شود.

ريیس شورای حکام همچنین با اشاره به اجلاس پیش روی شورای حکام، اظهار داشت که انتظار می رود گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به این نشست نیز همانند گزارشات سابق، بر پایبندی جمهوری اسلامی ایران و همکاری خوب و سازنده آن با آژانس در راستای اجرای برجام، اذعان خواهد نمود.

غریب آبادی نیز با اشاره به تلاش های به عمل آمده در رابطه با اجرای برجام توسط تمامی طرف های کنونی آن، اظهار داشت که علیرغم کارشنکنی های دولت ترامپ از ابتدا تاکنون و خروج یکجانبه و غیرقانونی آن از برجام، و با وجود درخواست های مختلف داخلی برای کاهش همکاری ها با آژانس بین المللی انرژی اتمی، اما جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفت به همکاری های مشترک و رویکردهای مبتنی بر چندجانبه گرایی یک فرصت دیگر بدهد و از اینرو، به همکاری سازنده و جامع خود با آژانس در راستای اجرای صادقانه برجام ادامه داد و مادامی که طرف های کنونی به تعهدات خود ذیل برجام متعهد بمانند، این همکاری تداوم خواهد داشت.

سفیر و نماینده دائم کشورمان همچنین با اشاره به اذعان آژانس درخصوص پایبندی کامل ایران به تعهدات خود ذیل برجام در طی 11 گزارش مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به شورای حکام و نقش مهم آژانس در فرایند برجام از ابتدا تاکنون، بر اهمیت تداوم استقلال سیاسی و تأثیرناپذیری آژانس از فشارهای وارده نیز تاکید نمود.


١٤:٥٢ - 1397/05/19    /    شماره : ٥٢٩٨٤٧    /    تعداد نمایش : ٢١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران