گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > تاکید سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین بر ضرورت رعایت تعهدات کشورها در مبارزه با موادمخدر


  چاپ        ارسال به دوست

تاکید سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین بر ضرورت رعایت تعهدات کشورها در مبارزه با موادمخدر

کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد دفتر سازمان ملل و سایر سازمانهای بین المللی مستقر در وین، با خانم آلیسیا بوئنروستو ماسیو، رئیس کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل متحد و سفیر و نماینده دائم مکزیک در وین، دیدار و گفتگو نمود. طرفین در این دیدار، پیرامون مباحث مربوط به چگونگی شکل دهی به نظام آینده بین المللی حاکم بر معضل موادمخدر پس از سال 2019، به رایزنی پرداختند.
 
غریب آبادی با اشاره به وضعیت ویژه جغرافیائی جمهوری اسلامی ایران که در همسایگی بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر جهان قرار دارد و تبعات منفی متعدد ناشی از آن چه در عرصه داخل و چه برای کشورهای مقصد، خواهان توجه جدی به مواضع اصولی کشورهائی که در خط اول مبارزه با موادمخدر قرار دارند، گردید. وی با اشاره به این که چنین وضعیتی در مقایسه با کشورهای دیگری که کیلومترها  از کشورهای مبدا موادمخدر فاصله داشته و این موضوع معضل چندانی برای آنها محسوب نمی شود، بسیار متفاوت می باشد، افزود ایران هزینه های بسیار مالی و انسانی برای مبارزه با موادمخدر تاکنون پرداخته است که بخش عمده آن برای جلوگیری از ترانزیت این مواد به کشورهای دیگر است. نماینده دائم کشورمان تاکید کرد ضمن این که پیشگیری و درمان دو ستون عمده سیاست ایران در مقابله با موادمخدر هستند، اما مبارزه همچنان ستون اصلی را تشکیل می دهد و از اینرو، با هر اقدامی در جهت تضعیف اصل مبارزه در اسناد بین المللی مربوطه، مخالفت جدی و اصولی دارد. غریب آبادی ضمن ضرورت همکاری بین المللی در امر مبارزه با موادمخدر، همچنین تاکید کرد که هرگونه رهیافتی درخصوص چگونگی برخورد با معضل موادمخدر باید متعادل و جامع باشد.
 
سفیر و نماینده دائم مکزیک و رئیس کمیسیون موادمخدر سازمان ملل متحد نیز در این دیدار  اظهار نمود وضعیت ایران را کاملاً درک می کند، چرا که مکزیک نیز در همسایگی یکی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ مواد مخدر قرار داشته و از وضعیت مشابهی رنج می برد. نامبرده با این وجود اشاره نمود که دولت متبوع اش اخیراً به این نتیجه رسیده که باید رهیافت خود در مقابله با معضل موادمخدر را از مبارزه با عرضه، به کنترل تقاضا تغییر دهد و فکر می کند بتواند از این طریق، این معضل را بهتر مدیریت نماید. خانم ماسیو همچنین بر ضرورت اتخاذ یک رهیافت جامع درخصوص معضل موادمخدر که نگرانی های کشورهای مختلف را دربر داشته باشد، در سیاست های آتی بین المللی، تاکید نمود.


١٤:٢٦ - 1397/06/05    /    شماره : ٥٣٢٠٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران