گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > تاكيد سفير و نماينده دائم كشورمان در وين بر ضرورت انتقال دانش فني به كشورهاي نيازمند در ملاقات با مدیرکل جدید صندوق اوپك براي توسعه بين المللي


  چاپ        ارسال به دوست

تاكيد سفير و نماينده دائم كشورمان در وين بر ضرورت انتقال دانش فني به كشورهاي نيازمند در ملاقات با مدیرکل جدید صندوق اوپك براي توسعه بين المللي

كاظم غریب آبادی، سفیر و نماينده دائم کشورمان نزد سازمان هاي بين المللي در وین، در ملاقات با دكتر عبدالحميد الخلیفه، مدیرکل جدید صندوق اوپك براي توسعه بين المللي (اوفید)، اظهار داشت جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای اصلی اوفید همواره از این سازمان، اهداف و فعالیت های آن حمایت کرده و آماده توسعه و تقويت همکاری ها در دوره مسئوليت ايشان نيز می باشد. وي افزود: اوفید مهمترین سازمان در امر توسعه ای در جهان بوده كه توسط كشورهاي در حال توسعه كه به نوبه خود به كمك نياز دارند، اداره مي شود.

غريب آبادي، در ادامه به ظرفیت های بالای علمی و صنعتی ایران، خصوصا در امور توسعه ای و انجام پروژه های مختلف در کشورهای نيازمند اشاره و آمادگي ايران براي كمك به اوفيد در اين زمينه را اعلام كرد. سفیر کشورمان همچنین توصيه كرد كه اوفيد در كنار اعطاي وام و كمك هاي بلاعوض به كشورهاي عضو، برنامه هايي را طراحي كند تا مشورت ها و دانش فني نيز به اين كشورها منتقل گردد.

مدیرکل جدید اوفيد نيز در اين ملاقات اظهار داشت، جمهوری اسلامی ایران از بنیانگذاران و اعضای اصلی این سازمان بوده و همواره نقشی بسیار مهم و فعالي در این سازمان ایفاء نموده است. وي ضمن استقبال از پيشنهاد استفاده از ظرفيت هاي تخصصي و فني كشورهاي عضو در اجراي پروژه هاي اوفيد، موضوع هدفمند و محتوايي نمودن كمك ها به كشورهاي هدف را حائز اهميت دانست و افزود اوفيد در اين زمينه اقداماتي را در دست بررسي دارد. دكتر الخليفه همچنين اظهار داشت به عنوان يك اصل اساسي، كمك هاي اوفيد به كشورها، به هيچ وجه با اهداف سياسي همراه نيست و اين سازمان همواره تلاش دارد تا از سياست زدگي به دور باشد.


١٢:٤٥ - 1397/09/29    /    شماره : ٥٥٠٣٣١    /    تعداد نمایش : ٢١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران